Dijital Medya İletişimi Semineri
  • Tarih: 11.02.2017

DİJİTAL İLETİŞİMİ NASIL ETKİLİ KULLANALIM?

İçinde bulunduğumuz Milenyum döneminde dijital medya alanında pek çok gelişmeye tanık oluyoruz. Bazı yenilikleri hemen kabul ediyor, bazılarını ise kullanmak istemiyoruz. Ama bir süre sonra görüyoruz ki dijital iletişime adapte olmak önemli. Bunun için de herkesin basitçe dijital okuryazarlık konusunda bilgili olması yeterli.

Okuryazarlık; medya iletişimi ile birlikte defalarca kabuk değiştiren bir kavram. Son olarak Sosyal Medya İletişimi ile bu alanda tekrar gözden geçirmemiz ve sorgulamamız gereken birçok yeni alışkanlık var. Bireysel olarak paylaşımlarımız, yorumlarımız ve sosyal medya aktivitelerimizin önemimin yanı sıra; şirketimizin, çalıştığımız kurumumuzun sosyal medya dili de önemli. Kendimizi nasıl konumlandırıyoruz, önceliklerimizi dijital medyada da yansıtabiliyor muyuz? Bireysel olarak ve marka olarak kimliğimizi amaçladığımız gibi yansıtabiliyor muyuz?

Bu seminer “Sosyal medyada doğru şekilde var olmak” konusunda çelişki yaşayanlar için yol gösterici nitelikte. Sunumun ardından soru – cevaplarla söyleşi şeklinde sunulacak Dijital İletişim Semineri’ne “Internette kimliğimi oluştururken nasıl bir yol izlemeliyim?” ve “Dijital okuryazarlıktan ne anlamalıyım?” diyen herkesi bekliyoruz.

Seminer başlıkları:

  • Dijital iletişimi nasıl etkili kullanalım?
  • Dijital iz nedir, kendi dijital izimizi ne kadar biliyoruz?
  • Dijital iletişimde yaptığımız temel yanlışlar neler?
  • Dijital göçmen ve yerliler arasındaki iletişim farklılıkları neler?
  • Dijital okuryazarlık nedir, iletişimde nasıl işimize yarar?
  • İnternette aradığımız bilgiyi hangi kaynaklardan doğrulatabiliriz? (Bir fotoğrafın gerçek / photoshop olduğunu internette nasıl ayırt edebiliriz? / Birinin sildiği twitter içeriklerini nereden bulabiliriz?)

 

“Etkinliğimiz ücretsiz olup, katılım herkese açıktır."