İŞ SEYAHATİNE ÇIKARKEN FİT KALMAK İÇİN 5 ETKİLİ YOL

Ara sıra seyahat etmenizi gerektiren bir işiniz mi var? İster deneyimli bir gezgin veya keyfine düşkün bir yolcu olun, iş gezileri çoğumuz için çok yorucu olabilir. Hatta yolculuğumuz süresince hissettiğimiz yorgunluk verimliliğimizi etkiler ve tam anlamıyla kendimizi yansıtmakta problem yaşarız. Size güzel bir haberim var, egzersiz yapmak bunun en etkili panzehiridir. Seyahat ederken egzersiz yapanlar daha dikkatli ve aktif olurlar; araştırmalar da bunu gösteriyor ki egzersiz yaparak iş seyahatine çıkanlar gün içinde % 61 oranında daha iyi bir performans sergiliyorlar.

Peki işe giderken nasıl uygun kalacaksınız? Özellikle belirli bir rutine alıştığınız zaman, yolda egzersiz yapmak sizin için bir zorluk olmaktan çıkıyor. Eğer hala şüpheleriniz varsa, yolda sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için bu beş ipucunu deneyin.

Yolculuk Yaparken İşinize Yarayacak 5 Faydalı İpucu

Kendi ekipmanınızı getirin. Atlama halatları, direnç bantları ve kaydırıcı diskler (veya küçük el havluları), kolay ve kompakt egzersiz aletleridir. Ağırlıklar için ise eşit miktarda doldurulmuş iki su şişesi kullanmayı deneyin.

Yürüyüşe çıkın. Seyahat ederken, yeni yerler görme şansın var. Güne başlamadan önce, canlı bir yürüyüş yapmak için 20 dakika önce kalkmayı deneyin veya dışarıda hafif tempolu koşun. Temiz hava, uyanmanıza yardımcı olacak ve belki de alışılmadık manzara yakalamanıza neden olacak. Şehri gezmek için bulamayacağınız vakit bu olabilir.

Zihinsel olarak hazırlıklı olun. Tatil için seyahat etmek çok daha güzeldir, ancak işe giderken, önceden planlama yapmak zorundasınızdır. Bu nedenle şirket yemeklerinde kendinize ve midenize aşırı yüklenmeyin. Egzersizinizi nasıl adapte edeceğinizi ve fazla yemek tüketmenin size uykudan başka bir şey getirmeyeceğini unutmayın. Böylece yolda olduğunuzda sağlıklı bir yaşam tarzınızı koruma kabiliyetiniz konusunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Kahve makinesini kullanın. Bir otelde kalıyorsanız, oda muhtemelen bir kahve makinesine sahip-bu yüzden onu kullanmaktan çekinmeyin. Biraz yulaf ezmesi ya da çay için suyu ısıtın ve gittiğiniz yerlerdeki kahvaltıda hamur işlerini atlayın.

Bolca su için. Sağlıklı kalmak için bol su içtiğinden emin olun. İçtiğiniz su sizi zinde tutacak, metabolizmanızı güncel hızında tutacak ve hızlı yorgunlukların önüne geçecektir.